Sklep UNIKAT-COMP.PL
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Bielizna znana z przesądów

blog Unikat-comp
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Wokół wielu istotnych wydarzeń, narodziło się sporo zabobonów. Wiele osób w nie wierzy i kieruje się głoszonymi przez nie zasadami.  

Z natury jesteśmy społeczeństwem przesądnym- jedni mniej, drudzy więcej. Wśród nas są też prawdziwi znawcy starych wierzeń. Niektóre z nich są całkiem prawdopodobne. W zabobonach swoje miejsce odnalazła również bielizna. Poznajmy zatem bieliznę z przesądów:

 

 

 

1. STUDNIÓWKA
 - CZERWONE MAJTKI - mówi się, że czerwona bielizna ubrana na bal maturalny, ma zapewnić pomyślność na maturze. Niektórzy znają też zabobon, że majtki powinny być ubrane na lewą stronę- wtedy ma się większe szczęście. Jeżeli ubierze się majtki na prawą stronę, wtedy od studniówki do matury powinny pozostać nieprane.
- CZERWONA PODWIĄZKA - coraz częściej czerwona bielizna wypierana jest przez podwiązki. Co ciekawe- chłopcy nie muszą ich ubierać, aby egzamin maturalny się powiódł. Wystarczy, że podpatrzą je u swoich koleżanek.

Dlaczego kolor czerwony?  Mówi się, że ma on najsilniejsze oddziaływanie na ludzką psychikę. Jest kolorem życia, władzy i uczuć. Oznacza też silną osobowość i pewność siebie.

 

2. MATURA
Dziewczyny w dniu matury powinny mieć na sobie bieliznę ze studniówki tj. czerwone majtki ubrane na prawo oraz podwiązka.

 

3. ŚLUB
Każda Panna Młoda powinna mieć na sobie:
- coś białego- to znak czystości uczuć. Mogą to być np. białe rajstopy/ pończochy/ pas do pończoch
- coś nowego- gwarantuje dostatek- idealna okazja by sprawić sobie nową bieliznę
- coś starego- zapewnia wsparcie krewnych i przyjaciół
- coś niebieskiego- ma zapewnić wierność małżonka. Panny Młode najczęściej wybierają błękitną podwiązkę.
- coś pożyczonego- gwarantuje życzliwość nowej rodziny- podwiązka lub pas do pończoch mogą być pożyczone 

 

SYLWESTER
W noc sylwestrową ważna jest nie tylko kreacja, ale także bielizna, a w zasadzie jej kolor. Z godnie z wierzeniami, na przywitanie Nowego Roku należy włożyć bieliznę w kolorze czerwonym. Jeśli nie pasuje do kreacji, to powinno się przynajmniej zawiązać czerwony sznureczek lub wstążeczkę na ręce. Przynosi to szczęście i zapewni powodzenie w następnym roku. Musisz jednak pamiętać, że czerwonej bielizny nie możesz kupić sobie sama. Powinien to być prezent, inaczej przesąd się nie spełni. Nowa bielizna u singli ma przyciągnąć miłość.

 

ROZMOWA KWALIFIKACYJNA/INNA WAŻNA ROZMOWA/ EGZAMIN
Trzeba mieć na sobie coś niebieskiego, ponieważ przynosi to ukojenie. Najlepiej jeśli to będzie bielizna. :)

 

HALKA- jeżeli wystaje spod spódnicy możemy się domyślać, że dziewczyna jest córką tatusia. Jeśli specjalnie wysuwa halkę, oznacza, że upatrzyła sobie jakiegoś chłopca.BIELIZNA UBRANA NA LEWĄ STRONĘ- ponoć zwiastuje nieszczęście.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium